• Absta
Previous Next

Absta - czyli o nas

ABSTA to wrocławska kapela z rock'owym zacięciem soczystym brzmieniem, mocnym wokalem. To zespół, którego fundamentem są ludzie, ale przedewszystkim ich miłość do muzyki, do wielu odmian rocka.

Absta czerpie inspirację z szeroko rozumianego nurtu rock’owego, opierając się z jednej strony na cięższych brzmieniach, z drugiej na melodyjności. Muzyka Absty jest wypadkową czterech osobowości, każdej innej, co w połączeniu daje ciekawe brzmieniowo i stylistycznie rozwiązania, od przesiąkniętych energią rock’erów po delikatne brzmienia ballad. Nie gardzi także dorobkiem wielkich świata muzycznego zarówno polskich, jak i światowych. Jednakże każdy cover wykonywany przez Abstę zyskuje nowe, świeże brzmienie i aranż.

Muzycy bawią się grając covery na swój sposób, a nie odgrywając czyjeś kompozycje.

 Zdaniem ABSTY muzyka ma przekazywać pozytywną energię, kłaść na łopatki, wprowadzać w zupełnie inną rzeczywistość...

 "Wszystko mogę wytłumaczyć lepiej poprzez muzykę. Hipnotyzuję ludzi, aż dochodzą oni do podstawowego stanu, a gdy osiągnę moment największej słabości, mogę przemówić do ich podświadomości i wmówić im, co chcę."- Jimi Hendrix

 

Zespół Absta tworzy czworo znajomych: Krzychu - wokal, gitary; Miły - bas; Daniel - gitary; Maciej - perkusja.

   

Dołącz do nas

Kontakt z nami

  • email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • telefon: +48 663 029 423
  • telefon: +48 728 591 622